MENU

Květen 18, 2018 Komentáře (0) Zobrazení: 1256 LIFESTYLE

Je vám více než 40 let? Potom byste měli pracovat jen 3 dny v týdnu. Experti vám vysvětlí proč..

1

Studie zveřejněná institutem práce v australském Melbourne prokázala, že lidé, kteží mají víc než 40 let by měli pracovat maximálně 3 dny v týdnu.

Studie se zabývala 3500 mužů a žen. Vědci zkoumali jak jejich obvklé pracovní zvyklosti ovlivňují jejich kognitivní funkce. První část studie se soustředila na meření funkcí mozku jako jsou logické, abstraktní myšlení a paměť zaměstnanců. 

Druhá část testů se potom zaměřila na jejich znalosti.

CO VĚDCI ZJISTILI.

Závěr je takový, že výkon mozku byl u testovaných nejvyšší, když pracovali pouhých 25 hodin týdně. To odpovídá zhruba 3 dnům s 8 hodinovou pracovní dobou. 

Když pracovali 45 hodin týdně, tak se výkonnost jejich mozku výrazně snížila, projevil se stres a únava.

Podle Colina McKenzieho (jednoho z autorů studie) úroveň intelektuální stimulace, kterou poskytuje práce, závisí na počtu odpracovaných hodin. Při zmiňovaných 25 hodinách týdně, pozitivně stimuluje aktivitu mozku, po překročení této hranice však dochází ke stresu a výrazné únavě. To má potom na kognitivní funkce mozku fatální následky.

POKRAČOVÁNÍ NA DALŠÍ STRANĚ ➔


1 2

loading…
Poděl se s přáteli...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *