MENU

Březen 9, 2018 Komentáře (0) Zobrazení: 608 LIFESTYLE

Nový virus napadl Facebook! Zjistěte jak se mu vyhnout. Sdílejte toto zjištění dál.

Kybernetická bezpečnost je v dnešní době hodně řešené téma. Není to žádné překvapení, v podlední měsících se případy hackerských útoků rapidně zvyšují. Pokrok jde dopředu a počítačová inteligence se dostává na úplně novou úroveň.

2

Správné a bezpečné používání vašeho počítače může vypadat jednoduše. Zapínáte si Word, otevíráte webové prohlížeče, posloucháte hudbu, či sledujete filmy. Avšak i v těchto případech může být váš počítat ohrožený.

Šikovní hackeři dokáží vzbudit v člověku přesvědčení pocit, že odkaz, kteří šíří je naprosto bezpečný, i když opak je pravdou. Maskují se za naše známé či kamarády proto se jim tak daří přesvědčit nás.

3

Facebook – nejpoužívanější sociální síť na světe. Kdykoliv můžete kontaktovat své známé, kteří se nachází třeba i na druhém konci světa nebo požádat sousedku, aby vám uvařila kávu. Ale narozdíl od těchto výhod je plný i spamů, reklam a škodlivých odkazů v soukromých zprávách.

1

Pokud na facebooku najdete zprávu s odkazem (nezáleží na tom, jestli je to váš přítel nebo neznámý člověk), v žádném případě ho neotvírejte. Specialisti ze společnosti Kaspersky Lab v Rusku identifikovali nový typ virusu, který přesměruje nic netušící uživatele na falešnou stránku a automaticky nainstaluje do počítače škodlivý software.

Přesný mechanizmus šíření tohoto nového počítačového virusu je momentálně stále neznámý. Odborníci z počítačové bezpečnosti se domnívají, že hackeři používají účty a údaje shromážděné na nechráněných prohlížečích určených pro distribuci těchto odkazů.

Odkaz přichází ve zprávě ve formátu (vaše jméno+video), k němu je připojena vaše profilová fotografie. Odkaz začína bit.ly. Ten vás přesměruje na dokument na Google disku. Dokument naznačuje, že se jedná o video, čím se mu ale daří stáhnout si všechny fotografie příjemce.

 

 

5

Když na video kliknete budete opět přesměrování. Například pokud používáte internetový prohlížeč Mozilla Firefox, budete vyzváni k aktualizace přehrávače Flash Player. Ale tímto stáhnete zavirovaný program.

1

Pokud používáte Google Chrome, zobrazí se stránka, která vypadá jako Youtube. Následně se objeví chybové hlášení, která vás opět vyzve k aktualizaci. Do počítače se opět místo aktualizace stáhne virus.

Virus naistaluje jen reklmaní bannery a bloky, aby svým tvůrcům přinesl další peníze. Abyste se nechytili do těchto sítí, neotvírejte odkazy třetích stran a podezřelá videa. Zdílejte tento článek se svými přáteli na sociálních sítích!

1

zdroj: takprosto.cc

loading…
Poděl se s přáteli...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *