MENU

Březen 26, 2019 Komentáře (0) Zobrazení: 634 LIFESTYLE

RODIČE POZOR! Po internetuje koluje nebezpečná smrtící výzva.

Internet je užitečný – můžeme díky němu komunikovat, dozvídat se, co se děje ve světě nebo si objednat zboží, které budeme mít za 24 hodin doma. Ale bohužel může být také velice nebezpečný, zejména pro děti. Jsou naivní a všemu věří..

Objevila se velmi nebezpečná výzva, do které se může zapojit i vaše dítě! Měli byste zkontrolovat historii počítače a sdílet tento článek, ať už se nikomu nic nestane. 

Nedávno internetem kolovala panenka MOMO, která měla na svědomí desítky mladých životů. Dnes ji nahradila loutka připomínající Michaela Jacksona. Dospělí by samozřejmě byli v bezpečí, kdyby na ně na internetu vyskočila, ale pro děti to tak zřejmé není.

Co se tedy děje? 

Tentokrát se jedná o „Ayuwoki Challenge“ – nová výzva, která je smrtelně nebezpečná. Ve Velké Británii už má na svědomí spoustu úmrtí mladých lidí. Na internetu jsou fotky a videa s panenkou, karikaturou krále popu. Video bylo zveřejněno již před 10 lety, právě po smrti Michela Jacksona. Nyní se tento příběh znovu objevil. Možná kvůli novému filmu o umělci?

 „Ayuwoki Challenge“ je aplikace, kterou si děti stahují do telefonu. Jakmile se stáhne na obrazovce se objeví děsivá postava. Pokud ji uživatel nepošle dále bude ho strašit. A nejen to. Bude dostávat úkoly s výhružkami. V některých případech aplikace uživatele nabádá, aby si vzali život.

Rodiče, je naší povinností kontrolovat, co dělají naše děti online!loading…
Poděl se s přáteli...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *