in

Bezdomovec našel šek na 250 000 Kč. Vrátil ho zoufalé majitelce, ta mu na oplátku dala byt, aby v zimě neumrzl. Kolik jim dáme palců nahoru?

Když někdo přijde o svůj domov, nemusí to znamenat, že ztratí své morální hodnoty a slušné chování. Tato osoba, která nyní žije bez střechy nad hlavou, neztratila svou morálku, i když se ocitla ve značně obtížné situaci.

Jednoho dne spatřila tato bezdomovkyně na chodníku šek. Zřejmě vypadl někomu z tašky. Když ho vzala do ruky a zjistila, jaká částka je na něm napsána, byla doslova ohromena. Pro ni to byla obrovská suma peněz, která by jí mohla zabezpečit bydlení na mnoho měsíců. Přesto, že byla sama v obtížné situaci, nepřišlo jí ani na mysl, aby tento šek použila pro sebe.

Neměla žádné pochybnosti a šek okamžitě chtěla vrátit jeho majiteli. Šek byl na něm napsán kontaktní telefonní číslo, a tak požádala svého přítele, aby zavolal majiteli, protože sama neuměla anglicky.

Šek se tak dostal zpět do rukou jeho skutečné majitelky, paní Roberty Hoskieové. Ta byla tímto činem bezdomovce dojata a nemohla uvěřit, že nalezl člověk, který byl ochoten vrátit takovou obrovskou sumu peněz. Chtěla se s ním setkat osobně a poděkovat mu. Očekávala někoho v obleku s kravatou, ale místo toho před ní stál Elmer, bezdomovec žijící v nuzných podmínkách.

Paní Roberta pozvala Elmera do své firmy, aby mu osobně poděkovala za jeho čestnost. Ačkoliv sama pracuje jako realitní makléřka a vybudovala si úspěšnou firmu, její život nebyl vždy tak snadný. Dříve byla svobodnou matkou žijící v azylovém domě s minimálním příjmem. Rozhodla se, že odmění Elmera velkoryse a pozvala ho do své firmy. Předala mu upomínkový diplom za jeho poctivost a dokonce mu zajistila bydlení na sedm měsíců, aby nemusel strachovat o nadcházející zimu.

Paní Roberta také plánuje poskytnout Elmerovi pracovní příležitost. Zaplatila mu kurzy angličtiny a realitního makléře a hodlá ho zaměstnat ve své firmě. Tímto způsobem dala Elmerovi druhou šanci v životě, a to je mnohem cennější než peníze z šeku. Oba spolupracují na vytvoření domova pro mladé lidi, aby jim pomohli najít správnou cestu a nedopadli na ulici. Paní Roberta zdůrazňuje, že bychom neměli soudit lidi podle jejich vzhledu a každý zasluhuje druhou šanci. Společně chtějí pomáhat těm, kteří se dostali do podobně těžké situace jako Elmer.

Co na to říkáte?

2700 points
Upvote Downvote

Written by admin

Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Loading…

0

Diskuze

0

Tomuto se při sběru hub na 100 % vyhněte, jinak vás výlet do lesa přijde draho

Naskočte na 600 000 000 $ Azzam Superyacht: Ztělesnění luxusu a inovací na širém moři.