MENU

Duben 1, 2016 Komentáře (0) Zobrazení: 5741 VIDEA, Zprávy

Už od roku 1970 sází tento muž každý den stromy. Jeho les je dnes větší než Central Park.


les7

Největší říční ostrov na zemi, Majuli. Je domovem pro 150 000 lidí. Nachází se v Severovýchodní Indii a je na něm opravdu hodně zvláštní les. Ptáte se co je na něm tak zvláštního ? Celých 1360 akrů vysázel jeden muž. Jadav Payeng obětoval svůj život výsadbě lesa, věnuje se tomu už od roku 1970. Les svojí rozlohou překonal i newyorský Central Park.

Payeng už se nemohljen koukat na to jak „jeho“ ostrov podléhá erozi a rok co rok se zmenšuje (za posledních 100 let se zmenšil o více jak půlku) Tak se rozhodl s tím něco udělat a dělá to už 46 let.
Vlastnoručně zasadil tisíce a tisíce rostlin. Vodní eroze zničila životy, možnosti obživy a obydlí tisícům lidí.

Payengovi stačila dřevěná palice, tisíce semínek a obrovské odhodlání a výdrž, aby s touto žalostnou situací něco udělal. Payeng ale tvrdí, že největší příčinou eroze jsou sami lidé.
Payengova práce se opravdu vyplácí. Tisíce stromů posilnili ostrov a poskytli domov několik ohroženým druhům zvířat. Na ostrov se vrátilo asi 100 slonů, mnoho tygrů, nosorožců, které nebyli na ostrově viděni několik desítek let.

GALERIE: obrázek 1 z 9

les1

Další obrázek na další straně!


1 2 3 4 5 6 7 8 9
Poděl se s přáteli...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *