Maminka se usmívala, když jí dítě umíralo v náručí, potom prozradila, proč to udělala.

Moderátorka Stacey Skrysak, působící v USA, prošla ztíženým porodem, při kterém přivedla na svět trojčata. Avšak první z těchto novorozenců zemřel již krátce po narození. Tento tragický moment se stal jedním z nejbolestivějších okamžiků v jejím životě. Když se Stacey rozhodla zveřejnit na sociálních médiích jediný snímek, který zachytil její dceru v posledních okamžicích života, setkala se s neuvěřitelně neempatickými reakcemi a komentáři ze strany lidí.

Někteří komentátoři jí dokonce vyčítali, že se na snímku usmívá. Tento konkrétní komentář, který ji označil za krutou, byl pro ni jako citový úder do břicha. Stacey však vysvětlila, že na tomto obrázku se sice usmívá, ale není to z důvodu radosti. Na této fotografii je zachycen její moment s dcerou, která v tu chvíli byla stále naživu, ale bohužel umírala. Stalo se to před pěti lety, ale pro ni to bylo jako by to bylo včera. V tomto kritickém okamžiku, kdy čekala na narození trojčat a první z nich se narodil, lékaři jí sdělili, že tento novorozenec nepřežije.

V těžkých chvílích úzkosti a bolesti si pamatuje právě na tento obrázek. Byla to první chvíle s jejím prvním dítětem a nedokázala uvěřit, že se to děje. Fotografie, které byly pořízeny v těchto kritických okamžicích, zůstávají jako vzpomínka na tento citově náročný moment. Lékaři brzy poté konstatovali, že pro novorozence nastal čas zemřít. Stacey sdílela svůj příběh s cílem otevřeně hovořit o této bolestné zkušenosti a podpořit další rodiče, kteří se mohou dostat do podobné situace.

Napsat komentář