Odhalte cukrovku než bude pozdě. Toto je 9 příznaků, které byste neměli ignorovat.

Diabetes bývá často identifikován a léčen až dlouho po vzniku jeho prvních indicií. Jen málokdo je schopen tyto příznaky správně interpretovat jako známky tohoto onemocnění. Předtím než je diabetes diagnostikován, způsobí v těle nesourodost. Je proto důležité naučit se identifikovat znepokojující symptomy, abyste mohli reagovat včas.

Nárůst žízně a časté močení – Patří mezi nejvýraznější indikátory onemocnění. Ledviny nemohou správně zpracovat nadbytečný cukr, který se poté vylučuje močí. To vede k zvýšenému pocitu žízně a následně častějšímu močení. Průměrný člověk by měl močit asi 6-7krát denně. Pokud si všimnete významného zvýšení této frekvence, může to signalizovat přítomnost diabetu.

Zvýšený hlad – Tělo neprodukuje dostatek inzulinu pro přeměnu cukru na energii. To může vyústit v pocit zvýšené chuti k jídlu.

Stálá únava – Nedostatek energie způsobený nedostatečným zpracováním cukru může vést k neustálé únavě. Tato symptomatika může být spojena i s jinými stavy, avšak pokud se projevuje společně s dalšími příznaky, může nasvědčovat diabetu.

Napsat komentář