Celý život jste prali špatně: k čemu jsou tři mřížky v zásobníku pračky?Každý má úplně jinou funkci

Jistě jste si všimli, že v každé automatické pračce se nachází zásobník s třemi oddíly. Každý z těchto oddílů má svou vlastní funkci, která se liší od ostatních. Většina lidí, kteří mají doma pračku, ji denně používá, aniž by však skutečně porozuměli tomu, co se v ní děje. Jistě se ptáte, k čemu slouží ty tři oddíly ve zásobníku. Nyní vám představíme podrobnosti, které byste měli znát, abyste prodloužili životnost vaší pračky. Pokud se chcete vyhnout potenciálním problémům s tímto zařízením, doporučujeme vám se seznámit s funkcí každého oddílu.

Každý z těchto oddílů je označen číslem, hvězdičkou nebo květinou, a konkrétní uspořádání závisí na výrobci pračky. Oddíl označený číslem 1 nebo písmenem A je určen pro předpírku a/nebo namáčení prádla. Předpírka je důležitá zejména pro odstranění tvrdohlavých skvrn. Tímto způsobem se tkanina roztáhne a zvládne lépe odstranit nečistoty. Do tohoto oddílu nic nevkládejte, pokud neprovádíte předpírku. Avšak, pokud zvolíte dvoufázový prací cyklus, měli byste sem přidat prací prášek nebo gel.

Oddíl označený písmenem B nebo římskou číslicí II představuje oddíl pro hlavní praní, bez ohledu na vybraný prací program. Sem patří prací prášek a nezáleží na typu pracího cyklu.

Napsat komentář