Velké riziko: Co se stane, když večer sníte meloun? Tohle jste určitě nevěděli!

Červená, osvěžující pochoutka, kterou si můžete dopřát z vodou naplněného melounu, nejen pomáhá při udržení štíhlé postavy, ale je také skladnicí klíčových živin. Díky vysokému obsahu tekutin pomáhá při proplachování ledvin, boji proti úpalu a stabilizaci krevního tlaku.

Podívejme se na pozitivní účinky tohoto sladkého ovoce, který v sobě ukrývá v létě. Nenechte se však oklamat, neboť existuje důležitý důvod, proč byste ho neměli konzumovat před spaním. Vodní meloun, léto samotné, skrývá více než jen osvěžující chuť sladké šťávy.

Můžeme si myslet, že jeho hlavní výhoda spočívá v tom, že nám uhasí žízeň a jinak je to prázdné, kaloricky chudé ovoce. Skutečnost je však jiná! Melouny jsou plné vitaminů a minerálů, které přinášejí mnoho výhod našemu tělu na různých úrovních.

Původně pocházejí z Afriky, kde se tyto popínavé plodiny dočkaly svého vzniku. Nejlépe prosperují v teplém, avšak ne příliš horkém klimatu. V současnosti je lze najít v oblastech jižní a jihovýchodní Evropy, Izraeli a severní Africe.

Napsat komentář