Bezdomovec našel šek na 250 000 Kč. Vrátil ho zoufalé majitelce, ta mu na oplátku dala byt, aby v zimě neumrzl. Kolik jim dáme palců nahoru?

Když někdo přijde o svůj domov, nemusí to znamenat, že ztratí své morální hodnoty a slušné chování. Tato osoba, která nyní žije bez střechy nad hlavou, neztratila svou morálku, i když se ocitla ve značně obtížné situaci.

Jednoho dne spatřila tato bezdomovkyně na chodníku šek. Zřejmě vypadl někomu z tašky. Když ho vzala do ruky a zjistila, jaká částka je na něm napsána, byla doslova ohromena. Pro ni to byla obrovská suma peněz, která by jí mohla zabezpečit bydlení na mnoho měsíců. Přesto, že byla sama v obtížné situaci, nepřišlo jí ani na mysl, aby tento šek použila pro sebe.

Neměla žádné pochybnosti a šek okamžitě chtěla vrátit jeho majiteli. Šek byl na něm napsán kontaktní telefonní číslo, a tak požádala svého přítele, aby zavolal majiteli, protože sama neuměla anglicky.

Šek se tak dostal zpět do rukou jeho skutečné majitelky, paní Roberty Hoskieové. Ta byla tímto činem bezdomovce dojata a nemohla uvěřit, že nalezl člověk, který byl ochoten vrátit takovou obrovskou sumu peněz. Chtěla se s ním setkat osobně a poděkovat mu. Očekávala někoho v obleku s kravatou, ale místo toho před ní stál Elmer, bezdomovec žijící v nuzných podmínkách.

Paní Roberta pozvala Elmera do své firmy, aby mu osobně poděkovala za jeho čestnost. Ačkoliv sama pracuje jako realitní makléřka a vybudovala si úspěšnou firmu, její život nebyl vždy tak snadný. Dříve byla svobodnou matkou žijící v azylovém domě s minimálním příjmem. Rozhodla se, že odmění Elmera velkoryse a pozvala ho do své firmy. Předala mu upomínkový diplom za jeho poctivost a dokonce mu zajistila bydlení na sedm měsíců, aby nemusel strachovat o nadcházející zimu.

Paní Roberta také plánuje poskytnout Elmerovi pracovní příležitost. Zaplatila mu kurzy angličtiny a realitního makléře a hodlá ho zaměstnat ve své firmě. Tímto způsobem dala Elmerovi druhou šanci v životě, a to je mnohem cennější než peníze z šeku. Oba spolupracují na vytvoření domova pro mladé lidi, aby jim pomohli najít správnou cestu a nedopadli na ulici. Paní Roberta zdůrazňuje, že bychom neměli soudit lidi podle jejich vzhledu a každý zasluhuje druhou šanci. Společně chtějí pomáhat těm, kteří se dostali do podobně těžké situace jako Elmer.

Napsat komentář