Tomuto se při sběru hub na 100 % vyhněte, jinak vás výlet do lesa přijde draho

Po dešťovém období se mnoho nadšených houbařů vydává do lesa, aby hledali houby. Bohužel, někteří z nich neuvědomují, že svým chováním mohou lesům způsobit značné škody.

Lidé navštěvují lesy z různých důvodů, někteří si chtějí užít čerstvého vzduchu a klidu, zatímco jiní jsou vášnivými sběrateli hub. Houbaři často stráví hodiny v lese, hledajíce svůj poklad, ale při svých výletech často nedbají na určitá pravidla, což může mít negativní dopad na lesní ekosystém, aniž by si to uvědomovali.

Nepoužívejte auto v lese

Mnoho lidí se rozhodne jet pro houby dál od svého bydliště a použijí k tomu své osobní automobily. Je však důležité být opatrný, kde zaparkujete. Lesní cesty jsou určeny především pro lesníky a záchranná vozidla. Blokováním těchto cest můžete způsobit komplikace v případě nouze. Lesní cesty bývají obvykle označené, a pokud na nich stojíte, můžete dostat pokutu.

Nehaňte odpadky

Nikdy nepatří do lesa. Odpadky, jako plastové nebo skleněné lahve, znečišťují les a mohou být nebezpečné pro zvířata. Zvířata nevědí, že se mají vyvarovat takovým věcem, a mohou se pokusit je pozřít, což může vést k jejich udušení. Navíc některé zvířata mohou uvíznout v obalech, což jim způsobuje potíže nebo zranění. Vždy si vezměte veškerý odpad s sebou a odhoďte ho na místě určeném k likvidaci.

Nepoškozujte přírodu

Někteří lidé se chovají k přírodě bezcitně. Například, když najdou nejedlou houbu, tak do ní kopnou a zničí ji. Toto chování mohou aplikovat i na stromy a další přírodní útvary. Je důležité učit své děti, aby takové chování nedělaly. Takovým jednáním můžete také plašit zvířata, která v lese žijí.

Napsat komentář