Jak poznat, že jste ve špatném vztahu se špatným člověkem? Toto jsou 3 hlavní znaky, díky kterým to poznáte.

Tři znaky toho, že byste měli přehodnotit svůj vztah

  1. Ztráta osobní svobody: Pokud ve vztahu pocítíte, že vás partner omezuje, kontroluje a očekává plnou informovanost o vašich aktivitách, až do té míry, že ztrácíte svou osobní svobodu, je to známka nezdravého vztahu. Každý by měl mít právo na své zájmy, přátele a svobodu rozhodování o svém životě.
  2. Poměr 80/20: Podle psychologa Johna Gottmana by měl vztah obsahovat převážně pozitivní vzájemnou interakci (80 %), a až 20 % by měly tvořit chyby a negativní vlastnosti. Pokud si však všimnete, že váš partner vykazuje více než 20 % negativních vlastností, měli byste váš vztah zvážit, protože nadměrná negativita může být nezdravá.
  3. Preferujete být bez partnera: Pokud nacházíte větší pohodu a štěstí, když jste bez partnera než s ním, a trávení času s ním vám spíše připadá jako břemeno, je to zřetelný signál, že váš vztah nemusí být ideální. Schopnost si cenit osobní prostor je důležitá, ale pokud se vyhýbáte partnerovi kvůli negativním emocím, může to být důvod k zamyšlení nad budoucností vztahu.

V případě, že se u vás objevují tyto znaky, může být čas přehodnotit svůj vztah a rozhodnout se, zda je pro vás skutečně zdravý a naplňující.

Napsat komentář